Zvaigzne

PRESES APSKATS
KLIPI

MEKLĒŠANAS VIENĪBA ZVAIGZNE

Meklēšanas vienība „ ZVAIGZNE „ nodarbojas ar Otrā pasaules karā un citos karos bojā gājušo un neapbedīto kareivju mirstīgo atlieku meklēšanu ,identifikāciju un nodošanu pārapbedīšanai kapos .
Kāpēc MĒS to darām?
Otrais pasaules karš pagaidām ir bijis visnežēlīgākais militārais konflikts visā pasaules vēsturē un tas liek pārdomāt to, cik gan vērta ir cilvēka dzīvība kara laikā. Būtībā karš ir bezjēdzīgs, tas visiem nes nelaimi un ciešanas . Karu neuzsāka tautas-to uzsāka politiķi ,bet cieta tauta .
Karš paņēma daudzu TAUTU karavīru dzīvības . Daudzi no kara atgriezās ,bet daudzas ģimenes saņēma paziņojumu par karavīra krišanu varoņa nāvē kaujas laukā pildot kaujas uzdevumu ,šiem varoņiem tika celti pieminekļi un tos ar militāru godu apglabāja . Bet cik bija tādas ģimenes, kuras saņēma ziņu-ATRODAS BEZVĒSTS PROMBŪTNĒ vai NESAŅĒMA ZIŅU VISPĀR !!!! Šīm ģimenēm karš joprojām nav beidzies .Joprojām tiek cerēts un sirdī klusi aizlūgts cerībā , ka kareivis atgriezīsies mājās vai vismaz tiks uzzināts kur guldītas kritušā kareivja mirstīgās atliekas , lai varētu viņa kapavietu apmeklēt un rast sirdsmieru zinot, ka tagad viss ir kārtībā ! Nekad netiks atrasti visi kritušie kareivji ,bet cerība pastāvēs vienmēr.
Tādēļ MĒS līdzīgi domājošie apvienojamies lai cerību pārvērstu īstenībā un kādai ģimenei beigtos karš .