Ziemassvētku kauju muzejs ” Mangaļi” 25.05.2014.

2014. gada 25.maijā Meklēšanas vienība „Zvaigzne” kopā ar brīvprātīgajiem biedriem apmeklēja Ziemassvētku kauju muzeju „Mangaļos”, kura laikā tika iegūtas vērienīgas zināšanas par Pirmā pasaules kara  1916. gada Ziemassvētku kaujām. Muzeja apmeklējuma laikā varēja apskatīt Tīreļpurva apkārtnē atrastos priekšmetus,kauju shēmas,vairāk kā 200 fotogrāfijas, lielāko kauju vietu maketu, rekonstruēto nocietinājumu sistēmas posmu-blindāžu un daļu no vācu aizsardzības pirmās līnijas-„vācu valni”, kas labāk lika izprast leģendārās Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kaujas.

Lekcijas laikā meklēšanas vienības „Zvaigzne” biedri varēja apmainīties ar jauniegūtajiem iespaidiem, diskutēt par pirmā pasaules kara notikumiem Ziemassvētku kaujās. Pasākuma izskaņā tika apmeklēts Ložmetējkalns Tīreļpurvā. Ložmetējkalns ir izveidots par latviešu strēlnieku varonības un piemiņas simbolu. Tur tika uzstādīts 27 m augsts skatu tornis, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām.

Meklēšanas vienība „Zvaigzne” izsaka lielu pateicību „Ziemassvētku kauju muzejam” un gidam, kas pasniedza aizraujošu lekciju.