Talsu novads.19.08.2017.

Ģibuļu pagasts. 19.08.2017., biedrības biedri un atbalstītāji ieradās Talsu novada Ģibuļu pagastā lai tiktos ar Ēriku Garsilu un uzklausītu stāstījumu par 1944 gada rudenī  mežā  kaujas laikā kritušo Latviešu leģionāru.  Ierodoties  norādītajā vietā tika veikta teritorijas apsekošana.  Diemžēl neizdevās atrast apbedījuma vietu . Tika pieņemts lēmumsšo vietu apsekot vēlāk-pavasarī kad lielā zāle būs nokritusi. Paldies Ērikai Garsilai par palīdzību kritušo karavīru meklēšanā.

Pēc šis vietas apsekošanas  meklēšanas grupa devās uz  Ģibuļu pagastu  ,lai ceļa malā meklētu vācu karavīra apbedījumu.  Veicot meklēšanas darbus tika konstatēts ,ka karavīra iespējamā apbedījuma vietai  ir uzbērts biezs slānis ar būniecības būvgružiem.  Un ņemot vērā ,ka nav zināma arī konkrēta apbedījuma vieta  tika pieņemts lēmums uz laiku atlikt tālākus darbus šajā vietā.

Pēc šis vietas apsekošanas  meklēšanas grupa devās uz  Ģibuļu pagasta „Mirgām” ,lai apsekotu vācu karavīra apbedījuma vietu mājas dārzā. Ierodoties adresē tika konstatēts , ka kareivja apbedījuma vieta atrodas nenokultā labības laukā. Tika panākta vienošanās ar zemes saimnieku ,ka atkārtota teritorijas apsekošana notiks pēc labības nokulšanas.