Jaunās sezonas sākums

Ir pagājis smags gads. Notikuši daudz notikumu, kuri ietekmēja ne tikai pasauli, bet arī MŪS visus. Biedrības biedri 2023. gada maija mēneša sākumā atskatījās uz 2022. gadu.  Kritušo karavīru meklēšana nenotika. Tika apsekotas mežu un lauku platības ar cerību, ka 2023. gadā atsāksies aktīva kritušo karavīru meklēšana. Vācām informāciju un sastādījām plānus.  Izbraucām uz vairākiem ziņojumiem par mežos atrastiem kādu racēju izraktajiem kritušo karavīru kauliem.  Šādā veidā tika savāktas četru kareivju mirstīgās atliekas.  Apsekojot gravas to gultnēs tika atrastas kritušu karavīru kaulu fragmenti, granātas, ekipējuma paliekas… Šīs vietas tika piefiksētas, lai atgrieztos un atrastu kritušos. Apsekošanas laikā tika atrasts liels daudzums nesprāgušas kara munīcijas. Mīnas, lādiņi, raķetes, granātas, patronas-tas viss atrodams mežos un laukos. Zemē un uz zemes. Tas viss rada apdraudējumu cilvēkiem. Atrastie sprādzienbīstamie priekšmeti nodoti sapieriem iznīcināšanai.

2023. gads iesākās ar labām ziņām. Biedrībai tika dotas atļaujas uzsākt kritušo karavīru meklēšanas darbus. Jau sagatavošanās fāzē maija mēnesī apsekojot meža teritorijas tika atrastas 110 nesprāgušas mīnas, lādiņi, raķetes un granātas. Tās nodotas iznīcināšanai NMN speciālistiem. Tika saņemti ziņojumi par kritušu karavīru atrašanu piemājas teritorijā Ērgļu pagastā. Ir uzsāktas visas darbības-kārtotas atļaujas, lai varētu veikt šo karavīru ekshumāciju un nodošanu apbedīšanai brāļu kapos. Tika saņemti arī citi ziņojumi par karavīru apbedījuma vietām Latvijā. Pārsūtam ziņotājus vienībām, kuras ir tuvāk apbedījuma vietām. Darbi turpinās!!! 

Paldies visiem, kuri ziņo par atrastajiem karavīriem – mežos, laukos, pļavās, gravās. Kopā MĒS atgriezīsim kādu kareivi mājās un kāda ģimene saņems ilgi gaidīto ziņu…..ATRASTS JŪSU…. Paldies par atbalstu zemju īpašniekiem, pārvaldniekiem, pašvaldībām par atļauju darboties īpašumos. Paldies biedrības BIEDRIEM un ATBALSTĪTĀJIEM par ieguldīto laiku un spēku.  Lūgums iedzīvotājiem – atrodot sprādzienbīstamus priekšmetus, nepārvietot tos. Atzīmējiet vietu un ziņojiet policijai par atradumu uz tālruni 110. Sargiet sevi un citus!

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt