2021 gada sezonas beigas

Ir pienākusi ziema…Biedrībai meklēšanas vienībai “Zvaigzne” aktīvā kritušo karavīru  meklēšanas darbība beigusies. Laiks atskatīties uz 2021 gada meklēšanas sezonu , gatavot atskaites  , pārdomāt un izvērtēt pieredzēto un piedzīvoto. Šo sezonu uzsākām vēlāk ,jo kavējās atļaujas ,tad darbi sabremzējās covid dēļ. Nemierīgi kļuva arī uz Latvijas robežas. Vairāki mūsu biedri devās sargāt Latviju un bieži vien pēc dežūras ieradās uz kritušo karavīru meklēšanas ekspedīcijām . Noguruši un pārdomām pilnām sirdīm un prātiem. Daudz jautājumu un maz atbilžu ,bet ar cerību un ticību ka viss būs labi. Savstarpējās sarunās tiek spriests ,kā jutās šie kareivji ,kuri krituši  uz šī kaujas lauka un guļ kādā bedrē vai aizbērtā ierakumā. Šis gads mums atdeva divus kareivjus. Iespējams ka ekspertiem  izdosies noskaidrot viņu vārdus un divas ģimenes saņems ilgi gaidīto ziņu…IR ATRASTS JŪSU…

               2021. gadā Sausnējas pagastā notika vairāk kā 12 biedrības ekspedīcijas. Tikām  organizējuši video tiešraidi ar Ukrainu –parādījām aptuveno apbedījuma vietu kāda krituša karavīra tuviniekiem. Izjutām abpusēji spēcīgas emocijas . Dažādās vietās gan uz laukiem ,gan mežos tika atrasti vairāk kā 100 dažādu kalibra granātu ,mīnu un lādiņu. Zemei palika vieglāk un iedzīvotājiem drošāk. Paldies par sniegto atbalstu kritušo karavīru meklēšanā  Sausnējas pagasta pārvaldei –tagad Madonas novada Ērgļu apvienības pārvaldei ,AS” Latvijas valsts meži” Vidusdaugavas mežsaimniecībai , SIA MYRTILLUS , “CERIŅI”, “PRIEDNIEKI” , “RUMUĻI” ,”SAULĪTES” ,”MEŽROZĪTES” ,”STRAUTMAĻI”  un citu  zemes īpašumu un māju saimniekiem. Liels paldies par JŪSU izrādīto sapratni un atbalstu un ceram uz tālāku sadarbību.

               Ja JŪSU rīcībā ir kāda informācija par kādu kritušo karavīru-pastāstiet to MUMS un varbūt kopējiem spēkiem palīdzēsim kādam kareivim atgriezties mājās… Mūs var sazvanīt uz numuru 26371827  ,vai arī nosūtīt elektronisko vēstuli uz e-pastu m.v.zvaigzne@inbox.lv.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt