Krustcelēs….

2018.gada maijs. Ir pagājuši 73 gadi, kopš beidzies pēdējais Pasaules karš, kurš paņēma daudzu miljonu dzīvību. Karojošo pušu armijās tika ierauti daudzi desmiti tūkstoši Latvijas vīru un sievu. Pēc kara daudzi atgriezās, sakropļoti fiziski un garīgi, ar dziļām rētām sirdī. Viņus sagaidīja tuvākie – bērni, sievas,vīri,vecāki un dzīve turpinājās. Bet daudzi neatgriezās….Pie māju vārtiņiem, krustcelēs stāvēja vientuļi stāvi,kuri lūkojās tālumā… Viņi gaidīja,cerēja,lūdzās un skatījās tālumā…Dienu no dienas, mēnesi no mēneša un gadu no gada…. Kad bija pagājuši daudzi gadi un cerības izgaisa, retāk un retāk skats tika raidīts tālumā. Un tad izdzisa pats gaidītājs…

Kādu dienu vecajās mājas, kāds mazs bērns atrada vecu kareivja fotogrāfiju, bet kāds cits bērns citās mājās kareivja frontes vēstuli, apskatīja un sniedza vecākiem, prasot -KAS TAS TĀDS IR?- Vecāki saskatījās, paņēma vēstuli rokās un sāka lasīt: „ Sveika sieviņ! Kā tad klājas pa māju? Kā mazais Arvīdiņš?……Ceru ka karš drīz beigsies un es atgriezīšos mājās… Lūdziet par Mani Dievu un es atgriezīšos…Neskumsti Tu daudz par mani, gan jau varbūt drīz atgriezīšos atkal mājās . Pasveicini Runčuku un visus citus no manis. Saldu bučiņu” Vecāki saskatījās .Vai Arvīds bij tavs tēvs? – Jā ,-un šīs vēstules tātad ir no mana vectēva, kurš pazuda karā. Iestājās klusums. Bērns prasīja –…Vai mēs meklēsim tēta opīti?.. Jā …- teica vecāki un atvēra datoru, meklējot iespējas un palīdzību tuvinieka atrašanā.

Tā mēs saņemam šos tuvinieku palīgā saucienus …
Esam saņēmuši daudzus desmitus vēstuļu ar lūgumu palīdzēt atrast mūsu tuvāko, pazudušo TĒTI, VECTĒTIŅU, BRĀLI…Ir ieguldīts daudz darba, laika un līdzekļu. Ir nobraukti daudzi tūkstoši kilometru. Ir bijušas vilšanās un bijuši prieki. Šajā gadā ir izdevies atrast pazudušo TĒTI, VECTĒTIŅU, BRĀLI, un atdot sirdsmieru tuviniekiem no Latvijas, Ukrainas , Krievijas ,Tatarstānas. Šovasar šie Tuvinieki brauks uz Latviju, lai apmeklētu kritušā KARAVĪRA kapu un būtu kopā ar viņu.
Daudz darba vēl šogad jāpadara, daudz kilometru jānobrauc,daudz spēka vēl vajadzēs, bet MĒS nepadosimies. Darīsim visu, kas būs mūsu spēkos, lai kāds kareivis atgrieztos mājās. Paldies visiem, kuri palīdzēja un palīdzēs kritušo karavīru meklēšanā.

This entry was posted in Bez tēmas. Bookmark the permalink.